Koszty popularnych ubezpieczeń w UK

wycena ubezpieczenia w uk

Decydując się na wyjazd do Wielkiej Brytanii musimy dokładnie przeanalizować koszty codziennego życia i podstawowych ubezpieczeń. Na wyjazd do UK decyduje się duża ilość osób. Głównym powodem jest możliwość zarobienia dużych pieniędzy. Nawet osoba nieposiadająca konkretnego zawodu oraz doświadczenia, może liczyć na zadowalające zarobki. Jeśli posiadasz dobry zawód, to możesz liczyć na wiele wyższe zarobki niż minimalna krajowa, która w Brytanii wynosi ponad 6000 zł.

Koszty życia w uk nie należą do najtańszych

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje życie w Wielkiej Brytanii. Trzeba podkreślić, że nie jest ono zaskakująco tanie. Jeśli chcemy odłożyć sporą ilość pieniędzy, musimy liczyć się z koniecznością ‚kombinowania’. Warto wybierać produkty spożywcze z promocji, ponieważ żywność w UK należy do drogich. Zapłacimy za nią znacznie więcej niż w Polsce. Ubezpieczenie domu w uk, czy samochodu również może zniechęcać. Dlatego pojawia się wśród Was tak wiele pytań na temat tego jak obniżyć ubezpieczenie samochodu w uk.

Ubezpieczenie budynków w Wielkiej Brytanii

Jeśli chcemy samodzielnie ubezpieczyć budynek, to musimy być jego prawnym właścicielem. W innym przypadku zostanie to landlord. Możemy ubezpieczyć budynek przez np. pożarem, zawaleniem się i innymi sytuacjami losowymi, a przy tym nie ubezpieczać zawartości domu. Takie ubezpieczenie nazywa się building cover. Możemy również ubezpieczyć wyłącznie wnętrze naszego domu, czyli tzw. contents cover. Dobrą opcją jest ubezpieczenie łączone (Home insurance), które chroni zarówno wnętrze domu, jak i sam budynek. Polisa wyceniana jest w sposób indywidualny. Jeśli chcemy obniżyć jej koszt, musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie domu np. alarm.

Duże znaczenie ma również określenie kwoty, którą jesteśmy w stanie zapłacić, w przypadku problemów z domem. Stawki mogą być bardzo różne – w najlepszym przypadku zapłacimy około 80 funtów rocznie, jednak może być to również kwota na poziomi 500 funtów rocznie.

Jak wyliczane jest ubezpieczenie samochodu w uk?

Ubezpieczenie samochodu również należy do drogich. Obliczane jest na podstawie ilości osób, a nie ilości pojazdów. Dodatkowo, doliczany jest podatek drogowy (road tax). Jeśli uda nam się zakupić naprawdę tanie ubezpieczenie pojazdu, to będzie ono wynosić nas minimum 600 funtów rocznie. Dla wielu osób może być to bardzo duża kwota, wiec warto wybierać mieszkanie w bliskiej odległości od miejsca pracy, a w razie potrzeby korzystać z komunikacji publicznej. Wszelkie koszty ubezpieczenia w UK są relatywnie wysokie, jednak jeśli dokonamy dogłębnej analizy, to możemy znaleźć na prawdę korzystne polisy. Ubezpieczenie na życie (Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) obliczane jest na podstawie m.in. wieku ubezpieczanego, zakresu i wysokości ochrony ubezpieczeniowej, czasu trwania ubezpieczenia. Zrozumiałe jest, że osoby młodszą płacą znacznie niższą stawkę niż osoby w średnim wieku. Niezwykle ważny jest dobry stan zdrowia, ponieważ często firmy ubezpieczeniowe wymagając bardzo szczegółowych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *